blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG martinskulec
ČLÁNKY
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
martinskulecZáhradka
pridal martinskulec 2.8. 2018 o 16:20

Premýšľate, prečo sa zaoberať záhradou pred príchodom zimy a v zime? Zdravá a krásne vyzerajúca záhrada potrebuje pravidelnú starostlivosť po celý rok, teda aj na jeseň a v zime. Táto starostlivosť sama o sebe však neurobí zo záhrady krásne miesto pre odpočinok. Aké sú teda rady pre zveľadenie záhrady? Šikovné úpravy záhrady, ktoré ľahko vytvoríte z dreva a ďalších materiálov prinášam práve v tomto článku. Poradím, ako efektívne zvelebiť vašu záhradu vrátane finančne nenáročných tipov. Všetko v podobe jednoduchých nápadov pre vašu záhradu. A nevadí, že zima prichádza, aj v zime je potrebné na záhradu myslieť!
Vyrobte si vlastný nábytok alebo dekorácie z dreva. Drevo je najprirodzenejší materiál na záhradu, navyše sa s ním dá skvele pracovať. Výborne sa k nemu hodia dekoracne sviecky.
Rozbite priestor cestičkami. Chodníčky citlivo oddelia jednotlivé časti a celkový vzhľad záhrady jednoznačne pozdvihnú.
Kvetín nie je nikdy dosť. Nemusíte ich ale sadiť len do zemi, skvele poslúžia aj originálne kvetináče alebo konštrukcie na rastliny, za ktoré môžete napríklad schovať nevzhľadnú stenu.
Kúpte si jazierko. Pohľad do vody je nesmierne upokojujúci a podarené jazierko je skutočnou dominantou záhrady.
Lucerničky a svietidlá vám umožnia kochať sa záhradou aj za tmy, cez deň potom môžu plniť estetickú funkciu. Vhodou dekoráciou je tiež prútený košík.
Nebojte sa záhradných dekorácií ako napr. sošky anjelov. Tým nemyslíme trpaslíkov, ale naozaj originálne kúsky, ktoré do záhrady vnášajú nádych tajomna. Pokiaľ nie ste priaznivcom klasických kamenných či keramických kúskov, mohli by sa vám páčiť ručne vyrezávané drevené sochy.
O záhradu sa starostlivo starajte za každého ročného obdobia, pravidelná starostlivosť je kľúčovým krokom k tomu, aby vyzerala skutočne dobre.
Chcete sa o tom, ako zvelebiť záhradu, dozvedieť viac? Čítajte ďalej. Pripravil som pre vás konkrétne nápady, ktoré nezruinujú vašu peňaženku a zároveň záhradu zútulnia.
Pokiaľ vám zostane niekoľko klátikov dreva, nevyhadzujte ich! Môžete z nich vyrobiť atraktívnu jednoduchú stoličku či lavičku, vyrezať z neho napríklad vodníka či inú rozprávkovú bytosť strážiacu vašu záhradu. Pokiaľ si nie ste istý svojimi schopnosťami pri práci s pílkou a sekerou, stačí klátik vydlabať a urobiť z neho krásny kvetináč podobajúci sa na kvetináče plastové.
Na jeseň môžete skrášliť záhradu svetielkujúcou tekvicou. Najmä v období
sviatka všetkých svätých či halloweenu výborne zapadne do exteriéru.Prístupov 1742
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Záhradka v novembri
[ 14.11.2018] (príspevkov 1)
Eko Vianoce
[ 2.11.2018] (príspevkov 1)
Vianočný stromček
[ 23.10.2018] (príspevkov 1)
Jesenné dekorácie
[ 15.10.2018] (príspevkov 1)
Chatka
[ 10.10.2018] (príspevkov 1)
Altánok v záhrade
[ 13.9.2018] (príspevkov 0)
Zariadenie bytu
[ 29.8.2018] (príspevkov 0)
Jesenné práce v záhrade
[ 22.8.2018] (príspevkov 0)
Blížiaca sa jeseň
[ 16.8.2018] (príspevkov 0)